Szalejąca pandemia daje nam nieźle w kość. Wiele osób ma już jej dość, ale niestety – na razie musimy nauczyć się żyć w obecności koronawirusa, chociaż nie jest to łatwe. Spędzamy z tego powodu coraz większą ilość czasu w domu, starając się zachowywać w sposób jak najbardziej rozsądny. Dorośli są w stanie zrozumieć co się dzieje, ale nie jesteśmy w stanie czasem wytłumaczyć swoimi dzieciom dokładnie co się dzieje. Może pomocne w tym będą gry planszowe i karciane, jakie można otrzymać na rynku. Może o chorobach nikt nie chce myśleć, ale dzięki temu jak się okazuje można przy okazji nieźle się zabawić. Pomocna będzie przy tym będzie Gra Wirus lub Wirus 2. Ewolucja (https://www.taniaksiazka.pl/gra-wirus-muduko-p-982086.html).

Wirus

Co ważne, jest to gra dla dzieci od szóstego roku życia, więc jest to również doskonała okazja do tego, aby wspólnie ze swoimi pociechami spędzić czas. Swoich sił w tej grze karcianej mogą również spróbować nieco młodsze dzieci, które rodzice mogą wesprzeć. Zasady gry są bardzo proste. W Leśnej Dziurze, w szpitalu się tam znajdującym, wybucha panika. Z laboratorium uciekł groźny wirus. Czy ktoś będzie w stanie sobie z nim poradzić? Tylko zdrowy, ludzki organizm może pokazać wirusowi kto tu tak naprawdę rządzi. Zadaniem graczy jest skompletowanie zdrowego, silnego organizmu z poszczególnych kart. Zadanie nie będzie łatwe, bo nawet zdrowe części mogą za chwilę zostać zainfekowane, jeżeli ktoś nie będzie pilnował się w odpowiedni sposób. Czas więc na to, aby rozpocząć szaloną i zwariowaną rozgrywkę. Rodziny kochają tą grę. Co prawda, opowiada ona o chorobach, ale robi to w taki sposób, że człowiek ma przy tym nie lada ubaw. Dobra zabawa gwarantowana. Wirus to gra karciana niewielkich rozmiarów, więc można ją zabrać ze sobą wszędzie.

Wirus 2. Ewolucja

Wirus zaczyna przybierać na sile. Jest on coraz bardziej zmutowany i tylko szczepionki nowego rodzaju będą sobie w stanie z nimi poradzić, ale będzie to zadanie dla dzielnych naukowców. W laboratorium zaczyna się robić coraz bardziej gorąco. Kolejne wirusy chcą zaatakować. Aby nie dać się im, trzeba uciekać lub trzeba wypowiedzieć im walkę. Przy czym, gracze nie mogą zapomnieć o ubraniu odpowiednich kombinezonów ochronnych. Tylko dzięki temu będą mogli stanąć do walki z groźnym patogenem. Uwaga! Trzeba uważać na innych uczestników gry, którzy będą chcieli, aby sława za pokonanie wirusa spłynęła na nich. Będą oni robili różnego rodzaju sztuczki, aby innym się nie powiodła. Na uczestników gry czeka nie tylko walka z groźnym wirusem, ale również z innymi graczami.